Bob Martin Clear spot on DOG L 268mg a.u.v. sol 1x 2,68ml (pipeta)

Kód: VET03386
155 Kč
Momentálně nedostupné
Vyhrazený veterinární léčivý přípravek. Roztok pro nakapání na kůži - spot-on pro velké psy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení:

Fipronilum 100 mg v 1 ml roztoku.

Pro velké psy 2,68 ml obsahuje 268 mg Fipronilum.

Charakteristika:

Léčba napadení blechami (Ctenocephalides spp.) a klíšťaty (Rhipicephalus sanguius a Ixodes ricinus).
Blechy budou usmrceny během 24 hodin. Insekticidní účinnost proti novému napadení dospělými blechami přetrvává po dobu 8 týdnů.
Délka akaricidního účinku proti klíšťatům přetrvává po dobu 4 týdnů (Rhipicephalus sanguius, Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus).
Klíšťata jsou usmrcena obvykle během 48 hodin po kontaktu s fipronilem. Pokud jsou však už klíšťata některých druhů přítomna (Dermacentor reticulatus) v době aplikace přípravku, musí dojít k usmrcení všech klíšťat během prvních 48 hodin.

Použití:

Cílový druh zvířat: psi.
Léčba napadení blechami (Ctenocephalides spp.) a klíšťaty (Rhipicephalus sanguius a Ixodes ricinus).
Insekticidní účinnost proti blechám přetrvává po dobu 8 týdnů (Ctenocephalides spp.) a akaricidní účinnnost proti klíšťatům přetrvává po dobu 4 týdnů (Rhipicephalus sanguius, Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus).
Blechy budou usmrceny během 24 hodin. Klíšťata jsou usmrcena obvykle během 48 hodin po kontaktu s fipronilem. Pokud jsou však už klíšťata některých druhů přítomna (Dermacentor reticulatus) v době aplikace přípravku, musí dojít k usmrcení všech klíšťat během prvních 48 hodin.

Kontraindikace:

aplikujte štěňatům mladším ž 2 měsíce a/bo vážícím méně ž 2 kg u malých psů, 10 kg u středních psů, 20 kg u velkých psů a 40 kg u velmi velkých psů.
používejte u mocných zvířat (např. celkové omocnění, horečka) bo u zvířat v rekonvalescenci.
používejte u králíků z důvodu možného výskytu žádoucích účinků či dokonce až úhynu.
Tento přípravek je určen pro psy. používejte u koček, aplikace může vést k předávkování.
používejte u zvířat se známou přecitlivělostí na léčivou látku bo některou z pomocných látek.

žádoucí účinky:

Pokud dojde k olíznutí, může se objevit krátké období hypersalivace způsobené především vlastnostmi pomocných látek.
Velmi vzácně byly po použití přípravku hlášeny tyto žádoucích účinky: přechodné kožní reakce v místě aplikace (tvorba šupin na kůži, lokální vypadávání srsti, svědění, zarudnutí kůže) a celkové svědění bo vypadávání srsti. Výjimečně byly po použití pozorovány hypersalivace, reversibilní urologické symptomy (hyperesthesie, deprese, rvové příznaky), zvracení bo respirační symptomy.

Upozornění:

Vyhněte se častému koupání a šamponování zvířete, protože délka trvání účinku přípravku za těchto okolností byla testována.
Přípravek zabrání přichycení klíšťat na zvířata. Pokud byla zvířata ošetřena před tím, ž přišla do styku s klíšťaty, budou klíšťata usmrcena během 24-48 hodin po přichycení, To obvykle nasta ještě před napitím, což sníží, ale vyloučí riziko přenosu chorob. Po uhynutí klíště obvykle ze zvířete odpad, ale pokud by zůstalo přichycené, je možné ho odstranit jemným otočením.
Blechy z domácích zvířat často zamořují zvířecí pelíšky, podložky, místa, kde zvířata pravidelně odpočívají, jako jsou koberce a měkký nábytek, které je třeba v případě masivního napadení a na začátku ochranných opatření ošetřit vhodnými insekticidy a pravidelně čistit pomocí vysavače.
Aby se dosáhlo optimálního zvládnutí nákazy blechami v domácnosti, kde je chováno více domácích zvířat, měli by se vhodným insekticidem ošetřit všichni psi a kočky chovaní v domácnosti.
Při léčbě nákaz je vhodné léčit vhodným přípravkem ve stejnou dobu všechny psy, kteří jsou mezi sebou v kontaktu.
Před léčbou se musí zvířata přesně zvážit.
U ošetřovaného zvířete zabraňte zasažení očí. V případě náhodného zasažení oka prodleně zasažené oko vypláchněte velkým množstvím vody.
Je důležité přípravek aplikovat na takové místo, ze kterého si jej zvíře může olizováním odstranit, a po aplikaci zabránit vzájemnému olizování zvířat.
dovolte zvířatům, aby se po ošetření navzájem olizovala.
Přípravek aplikujte na zraněnou bo poškozenou kůži.
Přípravek může poškozovat malované, lakované a jiné povrchy v domácnosti bo nábytku.
Fipronil může mít příznivý vliv na vodní organismy. Zabraňte kontaminaci vodních nádrží, vodních toků a odpadních vod tímto přípravkem bo prázdným obalem.

Dávkování:

Jedna dávka:
Malí psi (2-10 kg): 0,67 ml (67 mg fipronilu).
Střední psi (10-20 kg): 1,34 ml (134 mg fipronilu).
Velcí psi (20-40 kg): 2,68 ml (268 mg fipronilu).
Velmi velcí psi (40-60 kg): 4,02 ml (402 mg fipronilu).
Podávejte formou místního podání na kůži následujícím způsobem: 1 pipeta na psa bo v případě hmotnosti nad 60 kg 2 pipety 2,68 ml.

Aplikace:

Pouze pro zevní použití.Pipetu vyjměte z blistru. Držte pipetu kolmo vzhůru a odlomte horní část uzávěru, čímž pipetu otevřete.Rozhrňte psovi srst tak, aby byla viditelná kůže. Přiložte špičku pipety přímo na kůži a jemně vymáčkněte. Přibližně polovinu obsahu vyprázdněte na každé ze dvou míst na zádech psa, jlépe na bázi hlavy a mezi lopatky.Několikrát pipetu zmáčkněte, abyste zajistili podání úplné dávky. Roztok aplikujte na srst a ani ho vtírejte do kůže.Aplikace roztoku podle návodu minimalizuje možnost, že si zvíře roztok olíže. dovolte zvířatům, aby se po ošetření navzájem olizovala.Aplikace roztoku podle návodu minimalizuje možnost, že si zvíře roztok olíže. dovolte zvířatům, aby se po ošetření navzájem olizovala.Je třeba zabránit nadměrnému zvlhčení srsti přípravkem, protože srst v místě aplikace pak působí slepeným dojmem. Dojde-li však k tomu, tento účik vymizí do 24-48 hodin po aplikaci. Na srsti mohou být vidět krystaly a během 24-48 hodin po aplikaci se může vyskytnout mírná tvorba šupin.Režim ošetření:Pro optimální zvládnutí napadení blechami a/bo klíšťaty může být režim ošetření založen na místní epidemiologické situaci.Minimální délka intervalu mezi dvěma ošetřeními je 4 týdny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bob Martin
Velikost: L - velká plemena: Retriever, Doberman, Labrador

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: