Flevox 50mg spot-on cat a.u.v. sol 1 x 0,5 ml

Kód: VET02807
110 Kč
Skladem (> 5)
Roztok pro nakapání na kůži - spot-on pro kočku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení:

Fipronilum 50 mg v 1 pipetě 0,5 ml.

Charakteristika:

Fipronil je insekticid a akaricid náležící do skupiny fenylpyrazolů. Inhibuje GABA komplex vazbou na chloridové kanály tak, že blokuje pre- a postsynaptický přenos chloridových iontů přes buněčné membrány. Důsledkem toho je koordinovaná činnost centrálního rvového systému a smrt hmyzu a roztočů.
Fipronil vykazuje insekticidní a akaricidní účik proti blechám (Ctenocephalides spp), klíšťatům (Rhipicephalus spp, Dermacentor spp., Ixodes spp. včetně Ixodes ricinus) a všenkám (Trichodectes spp., A. Felicola spp.) u psa a kočky.

Použití:

Cílový druh zvířat: kočky.
Léčba napadení blechami (Ctenocephalides spp.) a klíšťaty (Rhipicephalus sanguius).
Insekticidní účik proti novému napadení dospělými blechami přetrvává po dobu 4 týdnů. Blechy po napadení zvířete jsou zabity během 48 hodin.
Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie alergie na bleší kousnutí (FAD - Flea Allergy Dermatitis), pokud toto omocnění bylo dříve diagnostikováno veterinárním lékařem.
Přípravek má přetrvávající akaricidní účik proti klíšťatům (Rhipicephalus sanguius a Dermacentor reticulatus) po dobu 1 týd. V případě, že jsou klíšťata Dermacentor reticulatus na zvířeti přítomna v době, kdy je přípravek aplikován, musí být všechna klíšťata zabita během prvních 48 hodin ale během prvního týd po aplikaci.

Kontaindikace:

používejte u koťat mladších ž 8 týdnů stáří a/bo vážících méně ž 1 kg vzhledem k absenci dostupných dat.
používejte u mocných zvířat (systémové omocnění, horečka) bo u zvířat v rekonvalescenci.
používejte u králíků z důvodu bezpečí žádoucích reakcí až úhynu.
používejte v případě přecitlivělosti na fipronil bo některou z pomocných látek.
podávejte perorálně.

žádoucí účinky:

Pokud dojde k olíznutí přípravku, lze krátkodobě pozorovat zvýšené slinění jako následek přirozené reakce.
Mezi velmi vzácně se vyskytující žádoucí reakce patří přechodné reakce kůže v místě podání (zabarvení kůže, lokální vypadávání srsti, svědění, zarudnutí kůže) a celkový pruritus bo alopecie po podání přípravku. Ve výjimečných případech lze po aplikace pozorovat zvýšené slinění, vratné urologické příznaky (hyperestézie, deprese, rvové příznaky), zvracení bo respirační příznaky.  Laboratorní studie zaměřené na fipronil prokázaly žádné teratogenní bo embryotoxické účinky. byly provedeny žádné studie u březích a kojících koček. Používejte jej proto pouze na základě zvážení poměru přínosů a rizik ošetřujícím veterinárním lékařem.

Upozornění:

Blechy ze zvířat většinou zamořují zvířecí pelíšky, lůžka a místa pravidelného odpočinku jako jsou koberce a čalouněný nábytek. Tato místa musí být na začátku všech opatření k potlačení masivního napadení blechami ošetřena vhodnými insekticidy a pravidelně vysávána vysavačem. Klíšťata přítomná na zvířeti ještě před ošetřením musí být zabita během prvních 48 hodin po aplikaci přípravku, ale mohou být usmrcena během týd. Proto je doporučeno odstranit klíšťata, která jsou přítomna na zvířeti, v době aplikace. Přípravek zabraňuje přichycení klíštěte na zvíře. Pokud bylo zvíře ošetřeno před vystavením napadení klíšťaty, bude většina klíšťat zabita během 48 hodin po napadení. K uhynutí většinou dochází před sáním klíštěte a přenos omocnění z klíštěte je proto minimalizován, ale ní vyloučen. Uhynulé klíště většinou ze zvířete samo odpad, zbylá klíšťata lze odstranit lehkým tahem. Proti klíštěti Ixodes ricinus byl prokázán okamžitý ani přetrvávající účik.
Informace ohledně vlivu koupání či šamponování na účinnost přípravku jsou dostupné. Z tohoto důvodu by mělo dojít ke koupání případně namočení ve vodě během 2 dnů po aplikaci přípravku a mělo by se zabránit koupání častějšímu ž jednou týdně.
Při chovu více zvířat ve společné domácnosti musí být ošetřeni z důvodu optimálního řešení potlačení výskytu blech všichni psi a kočky v domácnosti vhodným insekticidem.
Pokud je přípravek používán jako součást léčebné strategie alergie na bleší kousnutí, doporučuje se měsíční aplikace přípravku pacientovi s alergií a všem ostatním kočkám a psům v domácnosti také.
Zabraňte kontaktu přípravku s očima zvířete.
Vyhněte se zbytečnému kontaktu s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi, dokud aplikovaný přípravek zasch. Z tohoto důvodu se doporučuje ošetřovat zvířata přípravkem během d, ale zvečera a dovolit po aplikaci zvířeti spát s majiteli a zvláště pak s dětmi.

Dávkování:

Přípravek se podává lokálně, 1 pipetu o objemu 0,5 ml na kočku.
Minimální interval mezi aplikacemi je 4 týdny.

Aplikace:

Pouze k zevnímu podání.
Rozhrňte srst zvířete mezi lopatkami tak, že byla viditelná kůže. Přiložte hrot pipety přímo na kůži a jemně pozvolna stiskněte tak, aby se obsah pipety vyprázdnil na kůži.
- rozstříhnout nůžkami a vyndat pipetu,
- ulomit uzávěr,
- aplikovat na kůži mezi lopatky.
Je důležité zabezpečit, aby byl přípravek aplikován na místo, kde si jej zvíře může olízat a také, aby si jej zvířata po ošetření olizovala navzájem.
Podávejte opatrně, abyste se vyhnuli nadměrnému zvlhčení srsti přípravkem, jelikož může vytvořit mastnou skvrnu v místě ošetření. Nicméně, pokud se tak sta, skvrna zmizí do 24 hodin po aplikaci, někdy ale může přetrvávat až 2 týdny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: