Bob Martin Clear spot on CAT 50mg a.u.v. sol 1x 0,50ml (pipeta)

Kód: VET03384
92 Kč
Momentálně nedostupné
Vyhrazený veterinární léčivý přípravek. Roztok pro nakapání na kůži (spot-on pro kočky).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení:

Fipronilum 50 mg v 1 pipetě 0,5 ml.

Charakteristika:

Fipronil je insekticid a akaricid náležící do skupiny fenylpyrazolů. Působí inhibicí GABA komplexu, který se váže na chloridové kanály a blokuj tak presynaptický a postsynaptický přenos chloridových iontů přes buněčné membrány. To má za následek koordinovanou činnost centrálního rvového systému a smrt hmyzu bo roztočů.
Fipronil vykazuje insekticidní a akaricidní účik proti blechám (Ctenocephalides spp.) a akaricidní účik proti klíšťatům (Dermacentorreticulatus) u koček.

Použití:

Cílový druh zvířat: kočky.
Léčba napadení blechami (Ctenocephalides spp.).
Blechy budou usmrceny během 24 hodin. Insekticidní účinnost proti blechám (Ctenocephalides spp.) u tohoto přípravku přetrvává po dobu až 5 týdnů.
Ačkoli byl prokázán okamžitý účik způsobující usmrcení klíšťat, byla prokázána akaricidní účinnost přípravku proti Dermacentor reticulatus. Pokud jsou klíšťata tohoto druhu přítomna v době podání přípravku, musí být všechna klíšťata usmrcena během prvních 48 hodin, ale k usmrcení dojde do týd.

Kontraindikace:

používat u koťat mladších ž 2 měsíce bo s hmotn. nižší ž 1 kg.
používat u mocných zvířat (např. celkové omocnění, horečka) bo u zvířat v rekonvalescenci.
používat u králíků z důvodu možného výskytu žádoucích účinků či dokonce úhynu.
používat u zvířat se známou přecitlivělostí na léčivou látku bo některou z pomocných látek.

žádoucí účinky:

Pokud dojde k olíznutí, může se objevit krátké období hypersalivace způsobené především vlastnostmi pomocných látek.
Velmi vzácně byly po použití přípravku hlášeny tyto žádoucích účinky: přechodné kožní reakce v místě aplikace (vyblednutí a vypadávání srsti, svědění, zarudnutí kůže) a celkové svědění bo vypadávání srsti. Výjimečně byly po použití pozorovány hypersalivace, reversibilní urologické symptomy (hyperesthesie, deprese, rvové příznaky) bo zvracení.

Dávkování:

Pro optimální zvládnutí napadení blechami může být režim ošetření založen na místní epidemiologické situaci.
Minimální interval mezi dvěma ošetřeními je 4 týdny.

Aplikace:

Pouze pro zevní použití. Podávejte formou místního podání na kůži 1 pipetu na zvíře.
Pipetu vyjměte z blistru. Držte pipetu kolmo vzhůru. Poklepejte na úzkou část pipety, aby byl obsah v hlavní části pipety. Otočte a zatáhněte za špičku pipety a tím umožněte vytlačení obsahu.
Rozhrňte zvířeti srst tak, aby byla viditelná kůže. Přiložte špičku tuby přímo na kůži a jemně vymáčkněte. Vyprázdněte přibližně polovinu obsahu na dvě místa na zádech kočky. První místo aplikace je na bázi hlavy a druhé místo aplikace je mezi lopatkami.Tubu několikrát zmáčkněte, abyste zajistili podání úplné dávky. Roztok aplikujte na srst a ani ho vtírejte do kůže.
Aplikace roztoku podle návodu minimalizuje možnost, že si zvíře roztok olíže. dovolte zvířatům, aby se po ošetření navzájem olizovala.
Je třeba zabránit nadměrnému zvlhčení srsti přípravkem, protože chlupy v místě aplikace pak působí slepeným dojmem. Dojde-li k tomu však, tento účik vymizí do 24-48 hodin po aplikaci. Na srsti mohou být vidět krystaly a během 24-48 hodin po aplikaci se může vyskytnout mírná tvorba šupin.

Upozornění:

Blechy z domácích zvířat často zamořují zvířecí pelíšky, podložky, místa, kde zvířata spí a pravidelně odpočívají, jako jsou koberce a měkký nábytek, které je třeba v případě masivního napadení a na začátku ochranných opatření ošetřit vhodnými insekticidy a pravidelně čistit pomocí vysavače.
Zabraňte častému koupání a šamponování zvířete, protože délka trvání účinnosti přípravku v těchto případech byla testována.
Aby se dosáhlo optimálního zvládnutí problémů s blechami v domácnosti, kde je chováno více domácích zvířat, měli by se vhodným insekticidem ošetřit všichni psi a kočky chovaní v domácnosti
U ošetřovaného zvířete zabraňte zasažení očí. V případě náhodného zasažení oka prodleně oko vypláchněte velkým množstvím vody.
Přípravek aplikujte na rány zraněnou bo na poškozenou kůži.
Je důležité přípravek aplikovat na takové místo, ze kterého si jej zvíře může olizováním odstranit a po aplikaci zabránit vzájemnému olizování zvířat.
Přípravek může poškozovat malované, lakované a jiné povrchy v domácnosti.
Fipronil může mít příznivý vliv na vodní organismy. Zabraňte kontaminaci vodních nádrží, vodních toků a odpadních vod přípravkem bo prázdným obalem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: